حقایقی جالب در مورد فرانسه(۱)

ساخت وبلاگ
چکیده : در این پست و در چند پست آینده می خواهیم به معرفی کشور فرانسه و حقایقی در مورد آن کشور بیان کنیم. ... با عنوان : حقایقی جالب در مورد فرانسه(۱) بخوانید :

در این پست و در چند پست آینده می خواهیم به معرفی کشور فرانسه و حقایقی در مورد آن کشور بیان کنیم.

هدف ما آشنایی با کشور فرانسه است تا کسانی که قصد دارند در تور فرانسه شرکت کنند بهتر این کشور را بشناسند.

 

  1. بر اساس گزارش سازمان جهانگردی در سال ۲۰۱۴، فرانسه محبوب ترین مقصد توریستی جهان است. حدود ۸۳٫۷ میلیون بازدید کننده به فرانسه سفر کرده اند.
  2. فرانسه بزرگترین کشور در اتحادیه اروپا است و به عنوان “شش گوشه” شناخته می شود – با مساحت ۵۵۱۰۰۰ کیلومتر مربع تقریبا یک پنجم از کل منطقه اتحادیه اروپا است
  3. لویی XIX پادشاه فرانسه بود که فقط ۲۰ دقیقه طول کشید، کوتاه ترین زمان حکومت – او در تابستان سال ۱۸۳۰ به تخت فرانسوی رفت و پس از اینکه پدرش چارلز X از بین رفت و ۲۰ دقیقه بعد به نفع برادرزاده خود، دوک بوردو کنار رفت. او این رکورد را با پرنس لوئیس فلیپه که پس از فوت پدرش ترور شد، داد.
  4. Liberté, égalitié, fraternité به معنی “آزادی، برابری و برادری) شعار ملی فرانسه است – برای اولین بار در زمان انقلاب (۱۷۸۹-۱۷۹۹) ظاهر شد، و در قانون اساسی ۱۹۴۶ و ۱۹۵۸ نوشته شده است. امروز شما آن را در سکه ها، تمبر پستی و آرم های دولتی که اغلب در کنار “ماریان” است و نماد “پیروزی جمهوری” است، خواهید دید. نظام حقوقی در فرانسه هنوز عمدتا بر اساس اصولی است که در سال ۱۸۰۰ پس از انقلاب در قانون مدنی ناپلئون بناپارت مطرح شد
  5. ارتش فرانسه برای اولین بار در سال ۱۹۱۵ (جنگ جهانی اول) از استقلال استفاده کرد – واژگونی کلمه از واژگان فرانسوی «برای تشکیل صحنه» آمده است. اسلحه و وسایل نقلیه توسط هنرمندان به نام camofleurs رنگ آمیزی شد.
  6. در فرانسه شما می توانید با یک فرد مرده ازدواج کنید – در قانون فرانسه، در موارد استثنایی شما می توانید پس از مرگ ازدواج کنید، تا زمانی که بتوانید ثابت کنید که مرحوم قصد ازدواج در زمان زنده بودن داشته است. و شما از رئیس جمهور فرانسه دریافت خواهید کرد. آخرین مورد تصویب شده در سال ۲۰۱۷ بود، زمانی که یک همسر یک پلیس همجنسگرا توسط یک جهادیست در شانگهای الیزه در پاریس کشته شد، پس از مرگ، با همسرش ازدواج کرد.
  7. فرانسوی ها تعدادی از اختراعات مشهور دنیا را تولید کرده اند: نیکولاس آپپرت، کنسرو، از ایده استفاده از کوزه های شیشه ای مهر و موم شده در آب جوش برای حفظ غذا در سال ۱۸۰۹ استفاده کرد و استفاده های بعدی از قوطی های قلع ایده بود.  و Alexandre-Ferdinand Godefroy که اولین مومیایی کننده جهان در سال ۱۸۸۸ بود را اختراع کرده بود. برادران مونتگولیف، یوسف و اتین، پیشگامان پرواز هوایی داغ پس از اولین نمایش عمومی در سال ۱۹۷۳ از یک بالون هوای ناشی شده در سال ۱۷۸۳ بودند. واقعیت کمتر شناخته شده این است که بازی محبوب Etch-a-Sketch در دهه ۱۹۵۰ اختراع شد، پس از آنکه آندری کاسانانی، تکنسین برق بریتانیا، یک انتقال شفاف از یک صفحه سوئیچ نور را از بین برد و علامت مدادش را در قسمت پایین آن، نتیجه پودر فلزی متخلص الکتروستاتیک، کشف کرد.
  8. فرانسه اولین کشوری در جهان است که به ممنوعیت سوپر مارکت از دور انداختن یا از بین بردن مواد غذایی به فروش نرفته بود – از ماه فوریه سال ۲۰۱۶، مغازه ها باید اتلاف به بانک های غذا و یا موسسات خیریه اهدا کنند.
  9. حدود یک میلیون فرانسوی در نزدیکی مرز با ایتالیا زندگی می کنند ایتالیایی صحبت می کنند  – هرچند زبان فرانسوی زبان رسمی و زبان اول ۸۸ درصد از جمعیت است، گویش ها و زبان های مختلف بومی محلی مانند آلزاسین، باسک، برتون، کاتالان، اکسیتان و فلمیندها. در مقیاس بزرگتر، فرانسوی دومین زبان مادری در اروپا است، پس از آلمانی و قبل از انگلیسی، و پیش بینی می شود که تا سال ۲۰۲۵ به دلیل میزان تولد در کشور، شماره شماره یک باشد.
  10. Académie Française با هدف حفظ زبان فرانسوی از سال ۱۶۳۴ تا کنون تلاش کرده است  تا حدودی ناموفق کلمات خارجی مانند وبلاگ، هشتگ، پارکینگ، ایمیل و آخر هفته را ممنوع کند. این گروه توسط یک گروه کوچک از روشنفکران فرانسوی آغاز شده و توسط لوئیس XIII در سال ۱۶۳۵ به رسمیت شناخته شده است.

دریافت ویزا فرنسه توسط آرتا البرز

...
نویسنده : آرتا بازدید : 6 تاريخ : سه شنبه 1 خرداد 1397 ساعت: 13:58