اتریش در گذر زمان

ساخت وبلاگ
چکیده : در پست قبل گزیده ای از تاریخ اتریش بیان شد و در ادامه ما به بررسی اتریش در گذر زمان م... با عنوان : اتریش در گذر زمان بخوانید :

در پست قبل گزیده ای از تاریخ اتریش بیان شد و در ادامه ما به بررسی اتریش در گذر زمان می پردازیم.

دوره باروک

با پایان دادن به تهدید تركیه، هنر و فرهنگ به سرعت رشد کرد . مجتمع های شگفت انگیز مانند Schloss Schönbrunn (میراث فرهنگی جهانی) یا خانه سالسبورگ ساخته شده اند؛ معماران مانند یوهان فیشر  لوکاس هیلدبراندت، یعقوب پرانداوئر، دانیل گران، پل تروگر، فرانتس آنتون مولبرتچ، بناهای تاریخی استثنایی را ایجاد کردند.

از بیرمویر به جگنستیل (هنر نو)

انقلاب فرانسه در سال ۱۷۸۹ و ظهور ناپلئون، که حاکم فرانسه بسیاری از سرزمین های اتریش را تضمین کرده بود، یک تهدید بزرگ برای هاسبورگ ها بود. در جریان کنگره وین (۱۸۱۴/۱۵)، با هدف تجدید نقشه سیاسی قاره پس از شکست ناپولن، مارتنیچ، صدراعظم اتریش تلاش کرد تا قدرت اتریش را دوباره متصل کند. در سال ۱۸۴۸، فلسفه انقلاب طبقه متوسط فرانسوی به اتریش رسید، اما بعد از شورش به سرعت جلوگیری شد.

بخش دوم دوره بیدرمیر با رشد شهرنشینی و صنعتی شدن رو به افزایش رفت که منجر به طبقه متوسط جدید شهری شد. مردم شروع به ملاقات دوباره کردند و هنرها گرایش پیدا کردند. هنرمندان این دوره شامل نقاشان مانند فردیناند جرج ولدمولر و فریدریش گورمن، آهنگساز فرانتس شوبرت، و شاعران آدالبرت Stifter، فردیناند ریموند و فرانتس Grillparzer بودند.

قرن بیستم

سرازیر شدن تنش های قومی و محدود ماندن در سیستم های سخت گیرانه از اتحادیه های جنگ های قرن نوزدهم، پادشاهی اتریش و مجارستان یک فاجعه بود . جرقه ضروری ترور تروریست های اتریشی و وارث تخت، فرانتس فردیناند در ژوئن ۱۹۱۴ در سارایوو بود. اعلام جنگ اتریش در برابر صربستان، آغاز جنگ جهانی اول بود..

در ۱۲ مارس ۱۹۳۸، نیروهای آلمانی به اتریش رفتند و این کشور به ریک آلمان تبدیل شد که توسط آدولف هیتلر اداره شد. پس از پایان جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۵، اتریش به مدت یک دهه دوباره به مرزهای ۱۹۳۷ بازگشته و توسط متحدان پیروز – ایالات متحده آمریکا، اتحاد جماهیر شوروی، انگلستان و فرانسه اشغال شد.

قرن بیست و یکم

اتریش همچنین کشور میزبان بسیاری از سازمان های بین المللی (سازمان ملل متحد، اوپک) و همچنین میزبان بسیاری از جلسات کنفرانس و نشست های مهم است. در سال ۱۹۹۵، اتریش عضو اتحادیه اروپا شد.

تور اتریش همراه با آرتا البرز

...
نویسنده : آرتا بازدید : 6 تاريخ : يکشنبه 16 ارديبهشت 1397 ساعت: 11:11